Jen 15 cm pohřbené pod hromadou ledu: pradávný objev města v Antarktidě.

V Antarktidě bylo nedávno objeveno město – dokonce město, které je staré tisíce let a je jen 15 cm pod hromadou ledu. Toto nálezy silně naznačuje, že v minulosti existovala antirská tajná oblast, která byla v jednu dobu rozsáhlou civilizací.

Jen 15 cm pohřbené pod hromadou ledu: pradávný objev města v Antarktidě. - foto 1
Vědci nahlédli do minulosti a překvapivě objevili pradávné město pod hromadou ledu. Jedinečných to bylo proto, že bylo ztracené po ticíce let, což je docela unikátní – i když Antarktida byla očividně jednou kontinentem s teplým klima. Tento objev vyvolal velké otázky: jak dlouho před naším moderním světem existovalo toto město? A jaké tajemství to skrývalo?

Vědci také pokračovali v prozkoumávání a objevili, že centrální část města byla vystavěna z kamene – což vypadalo, jako že se jednalo o posvátnou oblast, kde lidé uctívali přírodu. Na nalezišti byly také neobvyklé sochy, které se ukázaly býti velmi staré. Mezi nimi jsou fosilizovaní lidé, což ukazuje na obřadní či rituální povahu oblasti.

Nedávná návštěva v Antarktidě stojí pozoruhodnou odměnou. Objev pradávného města je dokladem toho, proč je pro vědecký výzkum a zkoumání minulosti stále důležité. Ačkoliv jsou lidské i geologické změny ve světě podivné, pestrost minulosti, o které se postupně dozvídáme, jenom dává smysl tajemnostem toho, co se děje kolem nás.
Jen 15 cm pohřbené pod hromadou ledu: pradávný objev města v Antarktidě. - foto 2
Jen 15 cm pohřbené pod hromadou ledu: pradávný objev města v Antarktidě. - foto 3
Publikováno: 31. 12. 2022 14:55 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články