Příšera z Černé Hory se opět ukázala.

Obyvatelé malého horského městečka v Černé Hoře byli před krátkou dobou svědky opětovného návratu příšery, která jim už několik let strašila. Ve městě se objevila neobyčejná bytost, která se podobala na obří černou veverku s dlouhými špičatými chlupy. Bylo to stejné zvíře, které se dříve údajně objevilo v jejich okolí, a to ještě dlouho před tím, než si všimli jeho existence.

Příšera z Černé Hory se opět ukázala. - foto 1
Tato zpráva způsobila úplnou paniku mezi obyvateli. Pro většinu z nich byla tato bytost cosi nepředstavitelného a neznámého. Zpráva se rychle rozšířila a lidé se obávali toho, co se v jejich doupěti děje.

K našemu štěstí se neukázalo, že by tato bytost byla škodlivá anebo bojechtivá. Naopak, občasy se objevila v okolních lesích, ale okamžitě zmizela, jakmile se ocitla za dosah u lidí. Obviňovala se ji z toho, že večer sbírá potravu z lesa a počastuje se dřevem pro svoji pastvu.

Obyvatelé se tohoto černobílého monstra báli a často ho odháněli a trefovali kamením. Po nějaké době se objevila i legenda, která se vyprávěla oběma mladými a starými. Podle ní obří veverka byla dříve údajně mužem, který prováděl špatnýčiny. Když se o tomto muži dozvěděl strach, transformoval se do podoby ptáka.

Nový příchozí se stal novou záhadou Černohoří. Bojí se ho i přes to, že se nic zlého nestalo. Příchod této nevšední bytosti stále zůstává záhadou a lidé se ho bojí.
Příšera z Černé Hory se opět ukázala. - foto 2
Příšera z Černé Hory se opět ukázala. - foto 3
Publikováno: 30. 12. 2022 17:55 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články