Senzační objev: Královské hrobky v Bangladéši byly nalezeny v poušti Thar.

Děsivý objev byl nedávno nalezen v nedotčené poušti Thar, která se nachází na hranicích mezi Indií a Pákistánem. Asi deset mil od pobřeží vede cesta do královských hrobečků, které byly ztraceny v dávných dobách. To co ukrývaly tyto staré hrobky je neuvěřitelné.

Senzační objev: Královské hrobky v Bangladéši byly nalezeny v poušti Thar. - foto 1
Expedice, která vedla ta hledání, složená z místních archeologů a vědců dokázala, že hrobka, nalezená v Bangladéši, je to jedna z nejstarších hrobek na světě. Datuje se až před 1 500 lety. Lidé, kteří v hrobce pohřbeni byli, byli otroci, které kdysi nalezli na Blízkém východě a tajně transportovali na tento neznámý cíl.

Kromě známých hrobek vnímá expedice také megalitické sloupy vyrobené z červeného pískovce. Tyto sloupy, nejspíše považované za posvátné, symbolizují stavbu Svatého chrámu starodávných kultů. Více než 400 relikvií a nápisů vykopaných archeology dokládá původ těchto sloupů i starověkých skrytých komplexů.

Objev těchto hrobek přináší archeologům hlubokou úctu a údiv. Místní obyvatelé obnovili tento svatý nepořádek a nabídli bohoslužby, které navazují na místní tradici představovanou hrobkami. Je to skvělý příklad toho, jak se starověká stavba může stát částí dnešní kultury a lidem zde nabídnout velké množství informací o dávných kulturách.
Senzační objev: Královské hrobky v Bangladéši byly nalezeny v poušti Thar. - foto 2
Senzační objev: Královské hrobky v Bangladéši byly nalezeny v poušti Thar. - foto 3
Publikováno: 31. 12. 2022 16:55 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články