Ještěrka s neznámou chorobou: Co se skrývá v toxických jezírek v Kentu?

Ještěrky jsou obvykle obyčejné a běžné stvoření, která plavou v rybnících, šplhají po stromech a sbírají sluneční záření. Ale co se stane, když je vezmeme do Kentu, kde jsou toxické jezírka? Zde existuje velmi podezřelá choroba, která postihuje mnoho ještěrek a ostatních obyvatel tohoto regionu a lidé do dnešního dne ještě neobjevili, co ji způsobuje.

Ještěrka s neznámou chorobou: Co se skrývá v toxických jezírek v Kentu? - foto 1
Jedním z nejzáhadnějších koutů Kentu, kde ještěrky trpí touto neznámou chorobou, je okolí jezírka Cuckoos. Tento jezírek nedaleko cesty Solway byl po léta osvědčeným stanovištěm ptáků ze skupiny kulíků, avšak geologický průzkum ukazuje, že obsahuje i neznámou toxickou látku.

Většina ještěrek, které se tu potulují, jsou bezpochyby infikované a prokazují mimořádné symptomy, jako je vzhled toxinu na kůži a ve spodní části těla, stejně jako zvláštní zvěře zezadu. Kromě toho vykazují některé ještěrky nematuralizované příznaky, jako je oslabení síly a barvy, ztráta hmotnosti a zhoršené zrakové schopnosti. Některé jsou dokonce nuceny trávit většinu času ve vodě, protože jsou příliš slabé, aby se dostat ven.

I když se ví, že toxická látka pochází ze jezírka Cuckoos, úřady dosud neobjevily žádnou vysvětlení toho, co přesně se v něm skrývá. Kromě toho se objevily i další jezírka v okolí, ve kterých došlo k identifikaci stejných pozoruhodných symptomů u ještěrek a dalších zvířat.

Prováděny jsou další studie, aby se zjistil původ toxických prvků v Kentu a aby se zjistilo, zda existují ještě další podobně obtížné regiony a jezírka. Pokud se k tomu dostaneme, plně pochopíme tento bizardní a neznámý jev a budeme moci ho účinně léčit.
Ještěrka s neznámou chorobou: Co se skrývá v toxických jezírek v Kentu? - foto 2
Ještěrka s neznámou chorobou: Co se skrývá v toxických jezírek v Kentu? - foto 3
Publikováno: 14. 4. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články