Kdyby byla zavržena první vlna feminismu: Jak by vypadaly genderové role a postavení žen v dnešní společnosti?

Kdyby k první vlně feminismu nedošlo, byla by situace v dnešní společnosti velmi odlišná. Genderové role a postavení žen by bylo mnohem méně emancipované.

Kdyby byla zavržena první vlna feminismu: Jak by vypadaly genderové role a postavení žen v dnešní společnosti? - foto 1
Ženám by nebylo dovoleno pracovat v mnoha oborech zaměstnání, jako například právnická a politická oblast. Místo toho, aby se mohly účastnit veřejných zasedání a debat, museli by být v domácnosti, sociálně omezené a podřízené mužskému rodu.

Ženy by neměly právo volit nebo studovat na vysokých školách. Finanční samostatnost by byla problematická; ženy by si musely najít muže, kteří by je živili.

Sexuální myšlení by měla tendence být patriarchální. Z tohoto důvodu by materiální zabezpečení partnera, ale ne osobní preference či připoutání, bylo prioritou při výběru partnera. Ženy by také musely nosit určité oblečení pro zastínění jejich přirozenosti. Kulturní předpisy by tedy velmi bránily jejich svobodě.

Bez feminismu se toho dá očekávat mnoho. Proto je důležité, abychom si vzali posledních 150 let feminismu a všechna pozitivní poznatky které s ním souvisejí, a uplatnili je ve společnosti.
Kdyby byla zavržena první vlna feminismu: Jak by vypadaly genderové role a postavení žen v dnešní společnosti? - foto 2
Kdyby byla zavržena první vlna feminismu: Jak by vypadaly genderové role a postavení žen v dnešní společnosti? - foto 3
Publikováno: 14. 5. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články