Kdyby byla zvítězila Japonská říše v druhé světové válce: Jak by vypadal svět pod vedením japonského císařství?

Pokud by Japonsko vyhrálo druhou světovou válku, svět by se poznamenal natolik, že by připomínal jiný vesmír. Japonské císařství by vládlo světu s pevnou rukou a nastolit úplně odlišnou kulturu a společenskou hierarchii, než jsme zvyklí vidět dnes.

Kdyby byla zvítězila Japonská říše v druhé světové válce: Jak by vypadal svět pod vedením japonského císařství? - foto 1
V zemi by byly zavedeny bezprecedentní politické, sociální, ekonomické a technologické reformy. Každý japonský občan by musel být věrný císaři, existovaly by omezení platná pro většinu obyvatel a jejich mosty by byly odtrženy od starých stylů života.

Kulturní dopad by byl také Masivní. Náboženství a tradice by se posunuly velmi konzervativním směrem a do popredí by se dostala hongaku-shinko, starecky buddhistický systém, ve kterém by mladí lidé vychováváni především ve stanovených morálních účelích. Tato filozofie by se dotýkala všech oblastí života včetně umění, obchodu a zemědělství.

Z technologického hlediska by byla pod vedením Japonska světová inovativní jednička. Průmyslově rozvinutá země by to umožnila podpořit vývoj nových technologií a procesů, aby se splnili ambiciózní plány na rozvoj moderního průmyslu a dopravy. Díky dostupným finančním prostředkům by se nakonec zlepšil i model obranyschopnosti, což by také urychlilo globální expanzi a proniknutí císařského ideálu.

Jestliže se přemýšlí o tom, jak by vypadal svět pod vládou Japonska, můžeme vidět, že tento scénář by změnil dosavadní zavedené bariéry a uvedl by svět do naprosto jiného světového uspořádání. S trochou štěstí by byla schopna přinesení pokroku a prosperitu bez historického utrpení a chaosu.
Kdyby byla zvítězila Japonská říše v druhé světové válce: Jak by vypadal svět pod vedením japonského císařství? - foto 2
Kdyby byla zvítězila Japonská říše v druhé světové válce: Jak by vypadal svět pod vedením japonského císařství? - foto 3
Publikováno: 8. 5. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články