Krvelačné bestie: Která zvířata pijí krev?

Krvelačné bestie, to je vyjádření, které může přivodit některá oblíbená zvířata. Kromě jedovatých hadů, pavouků a štírů existuje několik dalších netradičních živočichů schopných lovu krve. Není se proto čemu divit, že popisy zahrnují krev, lehce znepokojující obrazy a strašidelné legendy. Tady je stručný výčet zvířat, která se živí krví.

Krvelačné bestie: Která zvířata pijí krev? - foto 1
Mochokidae - Chudé ryby (botičky). Tento druh ryb má horské pasti na mořských plážích Afriky. Vyhlíží oběti, které jsou odladěné od pobřeží, takže jsou schopni sestřelit oběť proudem chlupů plných toxinů, který paralyzuje oběť a umožňuje rybě poznáváním krmiva.

Pakostovití ptáci - Mezi nejlepší známé patří černí kaparovití ptáci, kteří se živí krví. Příliš se nedotýkají země, ale liší se druhy ptáků podle regionu. Například, Bourkeho běločelká kapujeovec pochází ze střední Austrálie a obývá skalní území.

Huang Luoi - Již od starověku lidé o nich udávali příbuzné legendy. To jsou malé stvoření podobné člověku, skryté ve skalních sutínách a lesích. Podle jedné verze je to poloviční démon, živící se nejen masem zvířat, ale také krví.

Kočkovité šelmy - K dalším možnostem patří kočky domácí i divoké, které jsou potravinově flexibilní. Když je postřikuje nebo je vystresovaná, může dokonce pije krev. Je však třeba upozornit, že mnohem častěji se živí masem savců a hmyzu.

Přestože tyto “krvelačné bestie” patří mezi méně početné druhy, jsou stále všude kolem. Není proto divu, že podle jedné legendy vznikly zlé síly z hrozivé kombinace výše uvedených potvor. V každém případě je to temná stránka přírody, ke které ještě nedorazilo světlo.
Krvelačné bestie: Která zvířata pijí krev? - foto 2
Krvelačné bestie: Která zvířata pijí krev? - foto 3
Publikováno: 16. 4. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články