Mineralogům se podařilo nalézt dosud neznámou zem druhého světa.

Dnes je to skutečnost! Mineralogům se podařilo odhalit dosud neobjevenou planetu v mezihvězdném prostoru. Všichni jsme tedy o jednu planetu bohatší, i když nikdo z nás nikdy neuvidí její krásu.

Mineralogům se podařilo nalézt dosud neznámou zem druhého světa. - foto 1
Vědci se domnívají, že se jedná o mrazivý svět obklopený stejně nehostinnou atmosférou. Z planetárního přístroje, který byl umístěn na vesmírné lodi, se zjistilo, že planeta má kamennou vůli a byla objevena ve velmi vzdálené části Galaxie.

Tento druhý svět je plný tajemství. Není známo, zda je osídlen extraterrestriály, nebo zda zde existují jakékoli formy života. Ale to, co víme, je, že planeta má minima ve fyzických vlastnostech. Má soumicrovou gravitaci, obrovskou sluneční energii dopadající na jeho povrch a nižší teplotní index než na Zemi.

Mineralogové, ačkoli dosud nebyl nalezen žádný stopovač biosféry, stále doufají, že planeta bude mít život. Jsou opravdu hrdí na svou práci a díky ní se ve vesmíru objevil nový zem druhého světa. Vědci doufají, že tento objev přinese další zajímavé informace a bude inspirací pro výzkum vesmíru.
Mineralogům se podařilo nalézt dosud neznámou zem druhého světa. - foto 2
Mineralogům se podařilo nalézt dosud neznámou zem druhého světa. - foto 3
Publikováno: 2. 2. 2023 15:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články