Na Měsíci objeveny záhadné stopy.

Na Měsíci byly objeveny záhadné stopy po něčem, co se nikdy dříve nesetkalo s lidstvem. Odborníci z celého světa nemohou přijít na to, co mohlo vytvářet tyto stopy. Podle mezinárodních studií jsou tajemné stopy obdařené prohnutými křivkami a ohyby, které se podobně nití mezi měsíčními krátery. Na obrázcích ze satelitu mohou odborníci vidět tuto nit a místy dokonce působí, že tyto stopy mohou být uměle vytvořeny.

Na Měsíci objeveny záhadné stopy. - foto 1
Tato událost okamžitě vzbudila zájem veřejnosti a vedla následně ke spekulacím a řečem o možných příčinách, které mohly indikovat existenci mimozemské civilizace nebo jiných neznámých faktorů. Vede spoustu lidí z obou stran vědeckého spektra k úvahám, zda mohly být tyto stopy způsobeny po vysokém tlaku, nebo jestli je výsledkem jakýchkoli inteligentních druhů.

Vesmírní průzkumníci, kteří prozkoumali oblast, hledají nějaké známky a důkazy, které by odpověděly na otázku, co bylo skutečnou příčinou. Nasa i Rusko už vyslaly bezpilotní prostředky ke kontinuálnímu monitorování povrchu Měsíce, aby eliminovaly všechny možnosti a pomohly poskytnout odpovědi.

Kromě průzkumů se také uvažuje o vypuštění robotického průzkumníka, který by spolupracoval s mise NASA Lunar Reconaissance Orbiter, aby mete tyto stopy detailně prozkoumat. Pokud bude tento proces úspěšný, mohou se rázem objevit odpovědi, které mohou pomoci opustit tuto záhadu.
Na Měsíci objeveny záhadné stopy. - foto 2
Na Měsíci objeveny záhadné stopy. - foto 3
Publikováno: 5. 5. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články