Na plážích Nového Zélandu se objevil nový druh želvy! Jejich životní cyklus nás přivádí do úžasu.

Na plážích Nového Zélandu se objevil nový druh želvy, který nazývají "Kiwi Turtle". Tato unikátní želva se poprvé objevila před několika lety a od té doby se na plážích země objevují v čím dál větším počtu.

Na plážích Nového Zélandu se objevil nový druh želvy! Jejich životní cyklus nás přivádí do úžasu. - foto 1
Vědci, kteří se Kiwi Turtle věnují, jsou ohromeni jak úžasným, tak neuvěřitelně bizardním životní cyklem těchto želv. Poznávají se podle hnědých skvrn na černé kůži a k tomu mají ještě přidanou modře zbarvenou masku zobáku. Nejenom jejich zevnějšek je však neobvyklý - podle odborníků má tento titěrný tvor velmi netradiční způsob páření.

Netradičnosti toho způsobu páření ještě více umocňuje jejich oplodňovací cyklus. Většina obojživelníků musí svou spermii produkovat v tekutině a mužské potomstvo spotřebuje k produkci samce. Tyto originální želvy však produkují samici přímo ze svého samčího těla a jsou tak schopny si samy vypěstovat vlastní potomky.

Sám tento bizarní životní cyklus vyvolává úžas, ale jeví se také neuvěřitelné, že tyto malé tvorové dokážou přežít tak ostrou podmínky Nového Zélandu. Odborníci se proto snaží tento suverénní druh chránit tak, aby jeho úžasné příběhy dál mohli objevovat ještě další lidé.
Na plážích Nového Zélandu se objevil nový druh želvy! Jejich životní cyklus nás přivádí do úžasu. - foto 2
Na plážích Nového Zélandu se objevil nový druh želvy! Jejich životní cyklus nás přivádí do úžasu. - foto 3
Publikováno: 29. 1. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články