Návrat klasiky: Filmové remaky, které byly lepší než originály!

Největší filmové studia kdekoli na světě neustále hledají inspiraci, jak přivést do kin novou verzi klasických děl. Nyní, když je více technik a umění obrovskému množství cílových diváků, je pro režiséry snazší vzdát poctu jednomu z nejpopulárnějších filmů. A někdy se dokonce stává, že remaky jsou lepší než originály! Pokud jste milovníkem filmů, pravděpodobně už tušíte některé z nejlepších remaků, které byly lepší než originální verze.

Návrat klasiky: Filmové remaky, které byly lepší než originály! - foto 1
Jeden z nejpopulárnějších, který lze pochopitelně identifikovat, je remake Marnie ve srovnání s původním vydáním z roku 1964. Režisérem remaku se stal Alfred Hitchcock, což je důkazem, že remake byl bezpochyby lepší než originální verze. Nová verze byla v některých ohledech mnohem realističtější a detailnější, a přinesla novou dimenzi k dobrodružným postavám a jejich chování.

Nejen staré filmy poskytují obrovskou příležitost pro filmová studia, nové filmy mohou také být opakovány s lepšími efekty. Například, režisér Zack Snyder dokázal udělat velkou práci při přepracování světového hitu Batman z roku 1989. Snyder se zaměřil především na digitální efekty, které určitě dodaly plátně a atmosféře, a diváci byli ohromeni.

Posledním remakovaným filmem, který byl lepší než originál, je robinovský film z roku 2016, který byl vypracován režisérem Christopher Reyem. Ve srovnání s originálem z roku 1953 bylo remake vysoce ceněno fanoušky filmu i kritiky pro své realistické prostředí a roztomilý příběh. Nemluvě o tom, že herecké výkony byly vysoké, a úspěšně nastavily novou laťku v remakovaných hrách.

Filmoví fandové budou spokojeni s tím, že remaky mají více aktualizovaných technologií a příběhů, aby se lépe odpovídaly dnešní době. Můžeme všichni očekávat, že tyto přepracované snímky budou nově zasaženy ještě lepšími technikami a trendy v oblasti digitální produkce, takže si můžete užívat znovu a znovu.
Návrat klasiky: Filmové remaky, které byly lepší než originály! - foto 2
Návrat klasiky: Filmové remaky, které byly lepší než originály! - foto 3
Publikováno: 22. 4. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články