Neuvěřitelná archeologická náleza v ledovci Grøvelbaer.

Na počátku února tohoto roku skupina světových vědců objevila neuvěřitelnou archeologickou nález v ledovci Grøvelbaer. Zprvu to vypadalo jako zcela obyčejné kamenné bloky, dokud je světlo slunce příliš neosvítilo. Když se tak stalo, lidem kolem se otevřel opravdu neuvěřitelný pohled: ta kamenná blok byly ve skutečnosti jedna dokonale zachovaná socha!

Neuvěřitelná archeologická náleza v ledovci Grøvelbaer. - foto 1
Socha měla podobu starověkého bojovníka, sevřeného v mečem v rukách a celkově působícího jako obranný symbol. Tento nález byl opravdu přelomový - byl prvním nálezem tohoto druhu, který se dostal ze ztroskotané lodi z dob starého Řecka.

Vyšetřovatelé, kteří k nálezu přišli, se shodli na tom, že socha byla uložena před mnoha stoletími jako bojový totem pro horkokrevné plavidlo, aby ho chránilo před obtížnými a neznámými vodami ledovce.Kromě sochy se našlo ještě několik artefaktů, včetně mince zobrazující starověkého faraona, situla zdobená motivy zvaný "izraelské srdce" a několik starých předmětů z pozůstatku ohně.

Poškozená socha byla pečlivě odvezena na specializovaný archeologický výzkumný ústav, kde bude postaráno o to, aby byly dobře zpreservované. Odborníci se snaží vysvětlit přelomový nález, aniž by jeho prastarou energii poškozovali.

Tento nález donutil archeology k novému pohledu na to, jak starověká civilizace mohla bojovat proti nepřízni přírody a je možné, že další nálezy nás čekají.
Neuvěřitelná archeologická náleza v ledovci Grøvelbaer. - foto 2
Neuvěřitelná archeologická náleza v ledovci Grøvelbaer. - foto 3
Publikováno: 12. 2. 2023 10:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články