Nový neomezený zdroj energie? Ano, funguje na principu černé díry

Vědci se snaží najít neomezený zdroj energie již po celá staletí. V poslední době se však objevila velmi podivná teorie: že tento neomezený zdroj energie může být ukryt ve fyzice černé díry.

Nový neomezený zdroj energie? Ano, funguje na principu černé díry - foto 1
Tato teorie je tak bizarní, že by se mohla zdát až nesmyslná. Ale ve skutečnosti je to velmi děsivá skutečnost. Pokud je to pravda, existuje možnost, že může existovat neomezené množství energie, která by byla naprosto nepostřehnutelná pro lidstvo.

Existuje však ještě jeden problém; když by tento hypotetický zdroj energie byl otevřen, nestabilita, která by vznikla, by mohla mít obrovské účinky na lidstvo. Naše galaxie by byla plná bezprostředního štěpení v prostoru, což by ve výsledku mohlo být devastující pro lidstvo.

Pokud jde o tuto teorii, mnoho lidí nad ní pochybuje. Je to však jeden z mála nápadů, které by mohly být vyřešeny. Také je třeba zvážit rizika, která by s sebou tento hypotetický zdroj energie nesl. Doufejme, že tato myšlenka neskončí vzdušnými zámky, ale namísto toho, že posunou vědu dopředu a dávají nám nové možnosti v oblasti energie a osvětlení.
Nový neomezený zdroj energie? Ano, funguje na principu černé díry - foto 2
Nový neomezený zdroj energie? Ano, funguje na principu černé díry - foto 3
Publikováno: 27. 12. 2022 18:46 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články