Ohromující výsledky: Vědci dosáhli přesnosti na úrovni desetin mikronu při lokalizaci atomu.

Je tomu už mnoho tisíciletí, co se lidstvo snaží vyvíjet sebe sama a dosahovat dosud nevídané výsledky. Každý den se nás ptají, zda máme na něco nového. Představte si, že vědci dnes dosáhli neuvěřitelně přesných výsledků - přesnosti na úrovni desetin mikronu při lokalizaci atomu!

Ohromující výsledky: Vědci dosáhli přesnosti na úrovni desetin mikronu při lokalizaci atomu. - foto 1
Aktualizace v tomto oboru jsou ohromující - byl to skutečně průlom v technologii. Konkrétnější detail je, že vědci využili nový laser, který sloužil k lokalizaci atomů s nižším stupněm chyb. Díky tomuto lasru dokáží vědci lokalizovat atomy s přesností až desetin mikronu.

Stávající technologie umožňují vědcům získat informace o přesné poloze atomu. Tato technika je založena na atomových tomografiích a lokalizačních systémech, jako jsou například 3D lokalizační senzory.

Všechny tyto systémy představují revoluční poznatky v oblasti lokalizace atomů. Ačkoli je to jen úplný počátek pro tento druh technologie, vědci jsou optimističtí, že tento postup pomůže urychlit vývoj v této oblasti a objeví se ještě dokonalejší techniky. Je to fascinující objev a bezpochyby to bude mít velký dopad na budoucí oblasti studia atomů.
Ohromující výsledky: Vědci dosáhli přesnosti na úrovni desetin mikronu při lokalizaci atomu. - foto 2
Ohromující výsledky: Vědci dosáhli přesnosti na úrovni desetin mikronu při lokalizaci atomu. - foto 3
Publikováno: 31. 1. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články