Palaeontologické nálezy: Tři nové druhy dinosaurů byly objeveny v jihoamerickém lese.

Všude ve světě se lidé snaží odhalit tajemství předchozích civilizací a rozluštit záhady minulosti. A v poslední době - ještě intenzivněji - se vědci snaží odkrýt skrytá tajemství dávno vyhynulého druhu živočichů, dinosaurů.

Palaeontologické nálezy: Tři nové druhy dinosaurů byly objeveny v jihoamerickém lese. - foto 1
A právě tak bylo objeveny tři nové, dosud neznámé druhy dinosaurů, které byly nalezeny v jihoamerickém lese. Tato oblast se odhaleným fosíliím otvírá jako velmi bohaté paleontologické místo, a tři zcela nové druhy dinosaurů šokovaly vědce celého světa.

Šlo o nový typ rohatého dinosaura, který vypadal jako velký pták se třemi paralelními rohy na hlavě. Další, poněkud menší, který vypadal jako obrovský ještěr se čtyřmi paralelními rohy a poslední druh, který vypadal jako obří skákavý ket.

Ve skutečnosti bylo bezprecedentní objevit tři takovéhoto různorodé druhy dinosaurů v jediné lokalitě. To naznačuje, že toto místo muselo kdysi nabízet ideální podmínky pro jejich život a že se tady asi cítili doma.

To je jeden z dalších učiněných objevů paleontologie a vědci doufají, že tyto objevy nás povedou k novému pochopení druhů, kteří žili v afrických lesích miliony let před námi. Předpokládá se, že tito dinosauri měli své specifické záliby, stejně jako jiní dinosauři, s čímž pohříchu příliš nepočítali předcházející vědci
Palaeontologické nálezy: Tři nové druhy dinosaurů byly objeveny v jihoamerickém lese. - foto 2
Palaeontologické nálezy: Tři nové druhy dinosaurů byly objeveny v jihoamerickém lese. - foto 3
Publikováno: 9. 2. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články