Podivuhodné objevení: Robot vybavený technologií odhalil, co skrývá jeskyně.

Vědci v poslední době objevili něco velmi neobvyklého. Během průzkumné mise ve starověkých jeskyních našli technologicky zdatného robota, který byl vybavený počítači a senzory. Tento robot měl za úkol prozkoumat okolní prostředí a poslat zpátky informace o tom, co se skrývá uvnitř jeskyní.

Podivuhodné objevení: Robot vybavený technologií odhalil, co skrývá jeskyně. - foto 1
Zprvu vědci netušili, co v jeskyni najdou. Ale po několika dnech hloubkové práce je robot nakonec přivedl k něčemu překvapivému. Robot totiž objevil starodávnou sochařskou místnost!

Vtomto místnosti bylo asi 20 starověkých soch, které nebyly nikdy objeveny. Všechny tyto sochy byly vytesány z nejrůznějších materiálů, od dřeva až po kameny. Po detekci pomocí infračerveného záření se zjistilo, že nejstarší z nich je asi sta let stará.

Tento objev iniciovala zcela novou oblast výzkumu. Sochy, které byly objeveny, jsou unikátní a jejich datování je velmi žádané pro historické účely. Navíc se naznačuje, že jsou ve spojitosti s minulým osídlením regionu.

Robot se tak ukázal být velmi cennou pomůckou při dosahování vědeckých objevů. Nyní se vědci soustředí na to, aby tento robot mohl prozkoumávat další jeskyně a objevovat další starodávné relikvy
Podivuhodné objevení: Robot vybavený technologií odhalil, co skrývá jeskyně. - foto 2
Podivuhodné objevení: Robot vybavený technologií odhalil, co skrývá jeskyně. - foto 3
Publikováno: 30. 1. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články