Pokrok umělé inteligence: Jak se bude vyvíjet lidská interakce s roboty?

Pokrok umělé inteligence je jedním z nejrychleji se vyvíjejících oborů technologie. Umělá inteligence (AI) je postupně schopna vytvářet roboty, které se v mnoha ohledech blíží lidskému chování. S následným přírůstkem technologií a vylepšováním robotickým designům dochází k dalšímu pokroku v umělé inteligenci a tak přicházejí otázky, jak budou v budoucnosti vypadat interakce mezi lidmi a roboty.

Pokrok umělé inteligence: Jak se bude vyvíjet lidská interakce s roboty? - foto 1
Rychlý rozvoj AI a robotics napříč průmyslovými odvětvími a domicilech přináší mnohá očekávání světa o budoucích sociálních interakcích s roboty. Jako první je tu fyzické projevování robotického pohybu, které se bude měnit s poptávkou po efektivitě, spolehlivosti a bezpečnosti. Lidem bude umožněno využívat prototypy strojů vykonávajících běžné činnosti automatizovanou silou, jako jsou např. domácí úklid, vaření a údržba.

Lidská interakce se roboty bude pravděpodobně v budoucnu orientována na emocionální stránku. AI bude implementovaná do robotů, která simuluje lidské emoce a dělá je schopnými vyjadřovat empatii nebo antikipaci. To může pomoci ucelenějšímu zapojení robota do životů lidí.

Kromě toho, AI a robotics budou také spojeni s technologiemi, které mohou být využity k dosažení bohatších interakcí mezi lidmi a roboty. Konektivita k internetu prostřednictvím chytrých řízení bude pravděpodobně neustále využívána k tomu, aby se mohlo synchronizovat náhledy na časté změny a upravovat se informace, které pořídí roboty. Kromě toho, AI může být použita k objasnění vzhledů robotů, které jsou schopné identifikovat lidskou interakci s emocemi a potřebami.

V budoucnosti bude lidská interakce s roboty mnohem více dynamickou a intenzivní záležitostí. Přesažení mezí mezi stroji a lidskými bytostmi bude dosahováno díky progresivním a vylepšovaným technologiím v oblasti umělé inteligence a robotics.
Pokrok umělé inteligence: Jak se bude vyvíjet lidská interakce s roboty? - foto 2
Pokrok umělé inteligence: Jak se bude vyvíjet lidská interakce s roboty? - foto 3
Publikováno: 24. 4. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články