Překvapivé alternativní konce filmů

Představte si, že právě sledujete váš oblíbený film a najednou se dozvíte, že dopadne úplně jinak, než jste očekávali. Někdy je více než zajímavé překonat stanovená očekávání a tyto alternativní konce filmů nám to mohou zajistit.

Překvapivé alternativní konce filmů - foto 1
Alternativní konce mohou být velmi překvapivé a vyvolat silné emoce u diváka. Například ve filmu Thelma & Louise, dva hlavní hrdinové jedoucí na okraj Grand Canyónu prožívá odlišný konec, než je samozřejmé - obejdou se bez komplikací. Namísto toho komický pokus o útěk zpět do civilizace skončí tragedií.

Překvapivé alternativní konce mohou dokonce zahrnovat úplnou změnu pohledu postav. V filmu Memento je hrdinův zaměstnavatel, Leonard Shelby, nakonec tím, kdo ho okrádá a unese peníze. Úžasný obrat se obvykle děje v poslední scéně.

Mezi další alternativní konce lze zařadit i ty, ve kterých hlavní postavy umírají. Ve filmu Weekend, hlavní hrdina, Russell, riskuje svůj život, aby zachránil partnerku Glenu, ale oba se dostanou do nebezpečné situace a oba jsou poraženi smrtí. Filmoví fanoušci by jistě byli velmi překvapeni.

I když alternativní konce často způsobí zmatek, jsou obecně považovány za důležitou stránku moderního filmu, která rozšiřuje jeho možnosti
Překvapivé alternativní konce filmů - foto 2
Překvapivé alternativní konce filmů - foto 3
Publikováno: 28. 4. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články