Překvapivé objevení bájného obelisku ve starém jeskynním systému

Překvapivý objev starého bájného obelisku ve starém jeskynním systému vzbudil šok mezi odborníky i laickou veřejností. Ačkoliv archeologický tým odhalil symbolizující kamennou sochu již před několika lety, byla až do nedávné doby situace neobjasněná.

Překvapivé objevení bájného obelisku ve starém jeskynním systému - foto 1
Tmsk, na které byl obelisk nalezen, byl jedním z mnoha jeskynních bludišť, které se nalézají pod zemským povrchem. Údajně byl obelisk ukryt těsně nad místem, kde se nacházel pravý trůn bohů. Přesnější informace ohledně tohoto místa jsou však stále nejasné, protože převážná část chodeb a místností byla během staletí zničena.

Podle archeologů lze obelisk datovat asi na 3000 let před naším letopočtem, což je doba válkami zmítané antiky. Na svrchovanosti obelisku lze usuzovat, že mohl být uctíván jako posvátný objekt. O jeho původu se však spekuluje.

V průběhu studia se členové týmu snažili odhalit smysl symbolů, které jsou na obelisku vyražené, ale dosud se bezvýsledně. Zatím se archeologové soustředí na odhalení minulosti a původu tohoto bájného artefaktu. Nicméně, i když otázky ohledně tohoto obelisku zůstaly bez odpovědi, stále vzbuzuje zvláštní zvědavost a sny o tom, co tato socha skrývá.
Překvapivé objevení bájného obelisku ve starém jeskynním systému - foto 2
Překvapivé objevení bájného obelisku ve starém jeskynním systému - foto 3
Publikováno: 5. 1. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články