Severní Dakota: Žena chce do své rakve netradiční oblek: korzet. "Chci se líbit i v dalším životě"

Když se Kasey Dierks z Severní Dakoty rozhodla, jakou rakvu si zvolí pro svou pohřební ceremonii, netrvalo dlouho, než vytvořila dokonalý návrh. Alespoň to tak pro ní bylo. Rakva bude prostorná, vyrobená z nádherného dubu a určitě se musí pochlubit něčím jedinečným a neobvyklým: korzetem.

Severní Dakota: Žena chce do své rakve netradiční oblek: korzet. "Chci se líbit i v dalším životě" - foto 1
Korzet, obyčejná spodní bavlněná podprsenka – by byl bezesporu zcela nezvyklým, ale dle Kasey dokonale excentrickým doplňkem. Kasey je přesvědčena, že stejně jako se chtěla líbit i v tomhle životě, ráda by se líbila i v dalším. „Můj oblek bude černý korzet s velkými střapci,“ prohlašovala Kasey, „protože chci mít pocit, že můžu jít na ples.“

Kasey se setkala s nečekaně otevřenou reakcí ze strany pohřebního ústavu. „Náš personál a vedení sdílejí přesvědčení, že každý má právo být pohřben podle vlastního uvážení. Jsme tu pro naše klienty, abychom je co nejlépe podpořili ve smutku, aby se mohli loučit s jejich blízkými, takže neváháme s poskytnutím možnosti na vytváření jejich jedinečných rakví, “řekl jeden ze spolupracovníků.

Kasey hovořila i o tom, jak se cítí naplňovat svoje poslední přání: „Naše přání jsou jedinečné a naše rozloučení jsou osobní. Možná, že korzet není pozemská volba, ale splňuje mou potřebu být na poslední cestě originální. A stejně jako jsem teď chtěla být originální a odlišná, budu chtít být i ve svém dalším životě. "

Kaseyova netradiční volba oblečení pro její rakvi u příležitosti posledního odchodu mohla být sice typická pro tento svět, ale to, co jí v srdci leželo, bylo sepjetí s odlišným a novým životem. A s jejím korzetem to jen také zdůrazňuje.
Severní Dakota: Žena chce do své rakve netradiční oblek: korzet. "Chci se líbit i v dalším životě" - foto 2
Severní Dakota: Žena chce do své rakve netradiční oblek: korzet. "Chci se líbit i v dalším životě" - foto 3
Publikováno: 29. 12. 2022 02:55 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články