Příšera z hlubin oceánu vyplula na moře a ohrožuje plavce.

Byl zde zvláštní vzrušující příběh, který se odehrával u pobřeží jedné z nejnižších oblastí Země. Proslýchalo se, že byl v tomto moři spatřen neobvyklý živočich. Plavci a námořníci tvrdili, že to byla velká příšera z nejhlubších míst oceánu. Příšera se vyloupla na hladinu a otevřela stříbrné oko do světa.

Příšera z hlubin oceánu vyplula na moře a ohrožuje plavce. - foto 1
Všechny na moři plavící lidi se chytili strachu a rychle se vzdálili z oblasti. Jejich největší obavou bylo, že by je mohly příšera unést do svého skrytého domu. Šepoty mezi sebou tvrdily, že příšera má schopnost čarovat s vlnama a tvořit na moři obrovské bouře.

Když se o příšerě začalo mluvit víc, lidé stáli před dilematem. Buď se měli vrátit a riskovat ohrožení, anebo se polepšit a doufat, že příšera po nějaké době odpluje. Do té doby se muselo dávat obzvláště pozor, aby se lidé nepostavili do cesty temnému monstru.

Zde a tam byly vyslyšeny reporty o příšeře, ale nikdo nevěděl přesně, kolik je pravda v tom, co se říká. Botanička Margarita se rozhodla, že se příšerou pokusí obchodovat, a nechala se unášet směrem ke hladině, aby se setkala s podivnou stvořením. Botanička přinesla příšeře úctyhodný dárek, který se ukázal být velmi vítaný. Příšera se slavnostně usmála a po několika dnech se vrátila zpět do hlubin podmořského světa.

Tento příběh se stal místem mnoha let povídek. Nikdo napříč generacemi neztratil přesvědčení ohledně občasného výskytu příšery. Důvěra v to, že je mořské pasáže možné během okamžiku pronásledovat obludou, je v srdcích lidí stále silná jako nikdy předtím.
Příšera z hlubin oceánu vyplula na moře a ohrožuje plavce. - foto 2
Příšera z hlubin oceánu vyplula na moře a ohrožuje plavce. - foto 3
Publikováno: 28. 12. 2022 13:30 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články