Prokletí mrtvých: Příběhy o kletbách, které pronásledují lidi až do hrobu.

Prokletí mrtvých je bohužel velmi skutečnou realitou. Je to příběh o tom, jak bylo uvaleno prokletí na lidi, kteří zemřeli, a jeho důsledky se vyskytují již po řadu let. Tyto temné legendy jsou skoro tolik staré jako samotná historie lidstva a vypráví o tom, jak síla magie dokáže překročit i hranici mezi životem a smrtí.

Prokletí mrtvých: Příběhy o kletbách, které pronásledují lidi až do hrobu. - foto 1
Kletby, které pronásledují lidi až do hrobu, jsou podle historických záznamů velmi oblíbené. Mocní čarodějové a váleční kouzelníci často uvalují zlé kouzlo na někoho, koho nenávidí; nebo na ty, kteří se jim postavili do cesty. Některé z těchto kouzel jsou tak silné, že dokážou přetrvat i přes hranici smrti.

Jedním z příkladů takové kletby je příběh Egypťana Tutsumara. Tutsumara byl vojevůdce, který byl odsouzen ke smrti svým vlastním panovníkem, Pharoahom Amensem. Na smrtelné posteli Tutsumara pronásledoval osudný prokletí: „Ať je má duše věčně trestána a temnota mého jména podkopána“.

K tomuto ještě přibylo prokletí, které bylo uvaleno na Pharaova těla. Když bylo jeho tělo posmrtně mumifikováno a uloženo v hrobce, bylo rozděleno na 18 částí. K letlmu bylo uvaleno prokletí, že se každá jeho část bude stále ocitat ve větší a větší tísni.

Jakmile skončíte čtením této temné mytologie, můžete se navždy rozloučit s tou myšlenkou, že smrt je konec všeho. Prokletí mrtvých jsou mocné síly, které navždy pronásledují ty, kteří zemřeli, i za hranicemi jakékoliv existence.
Prokletí mrtvých: Příběhy o kletbách, které pronásledují lidi až do hrobu. - foto 2
Prokletí mrtvých: Příběhy o kletbách, které pronásledují lidi až do hrobu. - foto 3
Publikováno: 3. 5. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články