Průzkumy mořského dna ukázaly, že tu žilo v minulosti velmi rozmanité obyvatelstvo.

V posledních letech se naše poznání o mořském dnu nesmírně rozrostlo. Zatímco ranější průzkumy byly obmedzené na geologické struktury a druhy mořských živočichů, nové výzkumy odhalily mnohem detailnější obraz. Průzkumy mořského dna ukázaly, že tu žilo v minulosti velmi rozmanité obyvatelstvo.

Průzkumy mořského dna ukázaly, že tu žilo v minulosti velmi rozmanité obyvatelstvo. - foto 1
Tento fenomén se zprvu zdá býti nelogický, protože podmořský život je v minulosti našel omezené množství prostoru kousku dnem i močálům. Jakoby to však nebylo dostatečné překvapující, výzkumy odhalily, že žilo na mořském dně kdysi více druhů rostlin a živočichů, než je tomu dnes.

V úporných pokusech, které byly iniciativou mezinárodních vědců a badatelů z různých akademických institucí, byla zjištěna nejen zemská struktura okolo, ale i jedinečné druhy mořských živočichů. Vyčerpávající studie mořského dna odhalila úžasnou rozmanitost podmořského života v minulosti.

Z odborných prací vyplývá, že podmořské království ve starověké epoše existuje, když lidstvo vtáhlo do biologické revoluce, která byla charakterizována změnami biologických druhů a jejich interakcí. Byla identifikována unikátní rozmanitost rostlin a živočichů, které jsou populární jen ve starověkém období. Tato objev ukazuje, že zkoumání mořského dna ještě má látku k odhalení.
Průzkumy mořského dna ukázaly, že tu žilo v minulosti velmi rozmanité obyvatelstvo. - foto 2
Průzkumy mořského dna ukázaly, že tu žilo v minulosti velmi rozmanité obyvatelstvo. - foto 3
Publikováno: 26. 1. 2023 15:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články