První počítačový virtuální svět simulující reálnou planetu byl vytvořen.

Vystačíme si s představou fantastického virtuálního světa, který je totožný s reálnou planetou a neustále se vyvíjí. Vědci a programátoři odpradávna snili o stvoření objektivního prostředí, ve kterém by se zrcadlila reality jako autentický simulátor naší reality. Díky rozmachu počítačových technologií se tento sen nakonec stal skutečností.

První počítačový virtuální svět simulující reálnou planetu byl vytvořen. - foto 1
První počítačový virtuální svět, který simuluje reálnou planetu, byl vytvořen v roce 1982. Tento svět byl navržen tak, aby simuloval co nejpřesněji skutečné podmínky na Zemi, včetně fyzikálních procesů, geografie a meteorologie. Systém byl poprvé testován na princípu fractalu. Programátoři postupně přidali další parametry a první virtuelní svět byl na světě.

Tato počítačová virtuální sluneční soustava je schopná simuluje komplexní procesy fyziky, chemie a biologie, které jsou podobné tomu, jaký najdeme ve skutečných systémech planety. To umožňuje simulaci výskytu mraků, změny teploty nebo existence živočichů v prostředí, což může sloužit jako ukazatel možností jiného planetárního života.

Díky počítačovému světu se do vesmíru spíše přiblížíme, abychom si udělali představu o divoké přírodě a pravděpodobných civilizacích. Je to ohromné bohatství, které dokáže pomoci lékařům, inženýrům a vedeckým pracovníkům. Kromě toho je to také prostředek pro zábavu, poznání a edukaci. Budoucnosti, ve které se můžeme setkat s simulovanými planetami, je tedy velmi nadějná.
První počítačový virtuální svět simulující reálnou planetu byl vytvořen. - foto 2
První počítačový virtuální svět simulující reálnou planetu byl vytvořen. - foto 3
Publikováno: 17. 2. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články