Sám sobě katem? Popravčí v americkém státe spáchal hrdelní zločin. Soud ho odsoudil k smrti.

Tak jako ve většině případů kriminálního práva, se i v tomto případě nesly otazníky nad tím, proč by se popravčí, člověk který má na starosti poslední soud označovaný jako „přísnost justice“, rozhodl se nejen porušit zákon, ale také být prvním kandidátem na trest smrti od svého státu.

Sám sobě katem? Popravčí v americkém státe spáchal hrdelní zločin. Soud ho odsoudil k smrti. - foto 1
Začalo to běžným dnem při práci, kdy potřeboval popravčí William Blenkinsop zaplatit osvědčení o jeho práci na popravě obyčejného zločince. Blenkinsopova práce je obvykle spojována s horšími scénami, avšak tento den se zdál být stejný jako každý jiný den. Nicméně před koncem pracovního dne se najednou ozvala rána výbušniny, která byla umístěna v soudní síni, která se pro ten den měla naplnit pro další popravu. Všude byla bezmoc, chaos a hrůza.

Blenkinsop se okamžitě začal osvobozovat z obvinění, že za to mohl on. Nechal se požádat o podání vysvětlení u soudu, ale neměl šanci. Vrchní soudce Mark Jones ho odsoudil k spravedlivému trestu za hrdelní zločin: trestu smrti.

Během Blenkinsopova procesu prošel vojákem, deputovaným, několikama stížnostmi na policii ve snaze uniknout trestu. Spravedlnost nakonec vyhrála a Blenkinsop skončil s popravčího židlí v malé, temné cely, kde čekal, až jeho trest bude vykonán.

Popravčí William Blenkinsop byl prvním člověkem v americkém státě, kterému bylo uděleno trest smrti za vlastní zločin. Jeho případ bude mít v dubletu zvláštní ohlas mezi odborníky na trestné právo, neboť tento případ, kde se člověk stal vlastním katem, nese důvod k pozoruhodným debatám.
Sám sobě katem? Popravčí v americkém státe spáchal hrdelní zločin. Soud ho odsoudil k smrti. - foto 2
Sám sobě katem? Popravčí v americkém státe spáchal hrdelní zločin. Soud ho odsoudil k smrti. - foto 3
Publikováno: 22. 1. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články