Sluneční magie: Fyzici zjistili, jak začít těžit energii ze Slunce.

Sluneční magie se díky moderní vědě stala skutečností. Vědci objevili způsoby, jak začít těžit energii ze Slunce. Fyzici zjistili, že existují tři hlavní způsoby, jak dosáhnout tohoto cíle. Jsou jimi fotovoltaické panely, termální koncentrátory a umělá fotosyntéza.

Sluneční magie: Fyzici zjistili, jak začít těžit energii ze Slunce. - foto 1
Fotovoltaické panely jsou nejvíce známou obnovitelnou technologií. Tato technologie přeměňuje přímo sluneční energii na elektrickou energii. Tyto panely jsou umístěny na osvětlených místech a absorbují sluneční světlo, aby vytvořily elektrickou energii. Náklady na instalaci a provoz fotovoltaických panelů se neustále snižují, čímž se stávají více dostupnými.

Termální koncentrátory jsou další metoda využívání sluneční energie pro výrobu elektrické energie. Tyto nástroje fungují skrze sofistikovaný systém čoček a zrcadel, které láme a odráží sluneční paprsky. Paprsky jsou soustředěny na malý otvor a přeměněny na vysokou teplotu, která následně ohřívá kapaliny nebo plyny a generuje elektrickou energii.

Umělá fotosyntéza je třetí metoda, která se v současné době rozvíjí. Tato technologie se snaží napodobit přirozenou proces fotosyntézy, a to prostřednictvím ve vědeckých podmínkách vytvořených za použití chemikálií, světla a biologických materiálů. Tento proces je schopen produkovat elektrickou energii.

Sluneční magie je přesahující, jak se uvádí výše. Díky moderním vědeckým zjištěním se všechny tyto metody stávají komerčně dostupnými a schopnými produkovat více energie než dříve. Jednou z nejdůležitějších výhod tohoto nového vývoje je jeho ekologická a ekonomická přínos - nízké emise a nižší provozní náklady. Sluneční magie bude mít velký dopad na lidstvo.
Sluneční magie: Fyzici zjistili, jak začít těžit energii ze Slunce. - foto 2
Sluneční magie: Fyzici zjistili, jak začít těžit energii ze Slunce. - foto 3
Publikováno: 28. 1. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články