Starodávná hračka nalezena u vraku lodi u břehu Baltského moře.

Nečekaná nález vraku lodi u břehu Baltského moře dal historikům naprosto pořádnou záhadu do hlavy. Při akci vyprošťování lodi se nečekaně našla malá hračka, kterou nikdo neznal. Nástroje pro datování starých věcí odhalily, že jde o více než stoletou starodávnou hračku!

Starodávná hračka nalezena u vraku lodi u břehu Baltského moře. - foto 1
Ta zvláštní hračka byla postavená kolem točitého objektu s přesvědčivou grafikou. Stěny ve tvaru koule měly zvláštní připravené hrany, které lidé používali k hraní různých her. Dokonce na některých stěnách bylo vidět i malé malby starověkých motivů!

Rostoucí zájem historika lákal do jiných vraků lodí ve stejných územích, až se nakonec podařilo najít dokázat, že tato hračka je naprosto unikátní. I když žádné dokumenty nebo archivy její existenci nepředpokládaly, bylo evidentní, že je stará více než sto let.

Dodnes to zůstává záhadou - kdo by mohl k takovému vraku lodi ve stejném území u Baltského moře přidat starodávnou hračku? Prozatím se nenašel nikdo, kdo by mohl o tomto nálezu něco víc povědět. Zdá se, že to bude pořádná záhada, která potrvá ještě hodně dlouho.
Starodávná hračka nalezena u vraku lodi u břehu Baltského moře. - foto 2
Starodávná hračka nalezena u vraku lodi u břehu Baltského moře. - foto 3
Publikováno: 8. 2. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články