Studie potvrdila: Kafe je klíčem ke dlouhověkosti.

Tato informace je vzrušující pro všechny milovníky kávy! Studie zveřejněná v odborném časopise prokázala, že každodenní popíjení kávy může zvýšit šanci na dlouhověkost. Díky tomu, že káva obsahuje mnoho antioxidantů, omega-3 mastné kyseliny, flavonoidy a další látky s prospěšným účinkem, může poskytnout lidem nečekanou úroveň zdraví a pohody po dlouhou dobu.

Studie potvrdila: Kafe je klíčem ke dlouhověkosti. - foto 1
Při průzkumu se zjistilo, že častí konzumenti kávy mají menší riziko onemocnění srdce, cukrovky a některých typů rakoviny. Protože káva obecně podporuje imunitní systém, je to také skvělý prostředek ke zlepšení stavu paměti a myšlení.

Navíc studie odhalila, že osoby, které pravidelně pijí kávu, mají lepší fyzickou i duševní vitalitu. Je možné, že tento účinek je způsoben kofeinem, který dodává energii a zvýší bdělost. Káva také funguje jako relaxační prostředek a podporuje dobré sociální interakce, což je známý zdroj štěstí.

Vzhledem k tomu, že vědecká data potvrzují přínosy pravidelného požívání kávy, mohli byste svou rutinu doplnit o šálek kávy každý den. To nejen že vám pomůže udržet si vitalitu a dobrou náladu, ale také vás může udržet v lepší kondici a zdraví po mnoho let
Studie potvrdila: Kafe je klíčem ke dlouhověkosti. - foto 2
Studie potvrdila: Kafe je klíčem ke dlouhověkosti. - foto 3
Publikováno: 20. 4. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články