Technik dokázal, že světlo je vlastně plyn!

Vědci jsou vždy ochotni poznat pravdu, ale ani dobrý technik by se necítil pohodlně, kdyby se mu nedostalo potvrzení, že světlo je skutečně plyn. Právě to se stalo minulý týden, když jeden technik na univerzitě dokázal, že to opravdu je.

Technik dokázal, že světlo je vlastně plyn! - foto 1
Když se zeptáte, jak on to dokázal, musíme předem upozornit, že nešlo o snadný proces. Technik provedl sérii experimentů s různými druhy světel a za účelem prozkoumání jejich struktury. K jeho překvapení, přišel k závěru, že ve skutečnosti světlo skládá z malých mikro částic plynu.

Tento výsledek je pro vědeckou obec velkým objev, protože odhaluje, že světlo má úplně jinou strukturu, než se dosud předpokládalo. Tento nový pohled na světlo má také nespočet dalších možností, využití této informace, od obchodování s plynem po vypalování lamp.

Ještě důkladněji prozkoumávat, jaký vliv má tento nový pohled na světlo má věda. Budoucnost světla jako látky už je nyní jasná - bude mít v oblasti fyzikálního výzkumu velkou budoucnost. Technik dokázal světu, že světlo je opravdu plyn a to může mít ohromný dopad na jeho využití ve světě.
Technik dokázal, že světlo je vlastně plyn! - foto 2
Technik dokázal, že světlo je vlastně plyn! - foto 3
Publikováno: 26. 12. 2022 20:46 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články