Vědci prokázali, že mořské bahno lze použít k léčbě některých chronických nemocí.

Vědci nedávno prokázali, že mořské bahno může být použito k léčbě některých chronických onemocnění. Studie se uskutečnila v Austrálii a zjistila, že mořské bahno má pozoruhodnou schopnost léčit mnoho nemocí.

Vědci prokázali, že mořské bahno lze použít k léčbě některých chronických nemocí. - foto 1
Vědci zkoumali mořské bahno na molekulární úrovni a zjistili, že obsahuje řadu fytochemikálií, které mohou poskytovat blahodárnou terapeutickou péči. Těmi jsou například antioxidanty, sacharidy, mastné kyseliny a fenolické sloučeniny. Z toho bylo zjištěno, že mořské bahno může být účinné při léčbě mnoha chronických onemocnění, jako je astma, alergie, revmatismus a mnoho dalších.

V australské studii byla testována schopnost mořského bahna léčit astma u pacientů trpících touto chorobou. Ukázalo se, že mořské bahno má mírný protizánětlivý účinek, který pomáhá snížit stres bronchiálního aparátu. Ve složení mořského bahna je také bromelain, který má antioxidační účinky.

Vědci zjistili také, že mořské bahno obsahuje řadu minerálních látek, jako jsou hořčík, draslík a fosfor, které mají prospěšné účinky na lidské tělo. Kromě toho dokáže také stimulovat imunitní systém, což pomáhá člověku lépe bojovat proti onemocnění.

Ještě musí být provedeny další studie, než bude mořské bahno bezpečné a účinné prostředek pro léčbu chronických onemocnění. Nicméně výsledky z Austrálie jsou velmi nadějné a ukazují na potenciál mořského bahna jako na efektivní lék.
Vědci prokázali, že mořské bahno lze použít k léčbě některých chronických nemocí. - foto 2
Vědci prokázali, že mořské bahno lze použít k léčbě některých chronických nemocí. - foto 3
Publikováno: 26. 12. 2022 18:46 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články