Tetování, která mění barvu: Nový trend tetování, které reagují na změnu teploty. Budeme časem chamaleoni?

Tetování mají dlouholetou historii, a to všude po celém světě. V posledních letech se však objevuje nový trend: tetování, která mění barvu. Tento nový trend přináší více než jen design, protože je nyní možné vytvořit tetování, která reagují na změnu teploty. Takové tetování je tvořené speciálními pigmenty, které reagují na teplo a změňují barvu.

Tetování, která mění barvu: Nový trend tetování, které reagují na změnu teploty. Budeme časem chamaleoni? - foto 1
Když se například lidé koupou, tetování vydává intenzivní purpurovou barvu, ale když se ochladí, barva se změní na modrou. Někteří lidé si nechají namalovat i květinové motívy, které se bude měnit o podle ročních období. Když je to velmi teplo, květina se rozevře a dostane barevnost a jak teplota klesá, listy se odbarvují a dojde ke kompletnímu ztrátě barvy.

Jedním z hlavních rysů těchto tetování je jejich vysoká odolnost a trvanlivost. Mnoho lidí používá stejnou techniku ​​a pigmenty, jako se používají pro normální tetování, avšak kombinují je s chemickými sloučeninami, které reagují s teplotou. Takové tetování se dá snadno vymazat, ovšem to je potřeba často dělat, aby barva neutratila svou sílu.

K nápadu tetování, která mění barvu, jsou smíšené názory. Někdo se domnívá, že je to zábavné a přinese do těl lidí zvláštní efekt, jiní se ptají, zda budou lidé postupem času vypadat jako chameleoni. Ať už je však názor jakýkoliv, tento trend bezesporu nadchne některé milovníky tetování po celém světě.
Tetování, která mění barvu: Nový trend tetování, které reagují na změnu teploty. Budeme časem chamaleoni? - foto 2
Tetování, která mění barvu: Nový trend tetování, které reagují na změnu teploty. Budeme časem chamaleoni? - foto 3
Publikováno: 17. 5. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články