Ztracená Archa Noe: 2500 let stará vzpomínka na svět před potopou.

Kdo nemá rád dobrodružství? V případě věčné mysterie ztracené Archy Noe je to nový druh dobrodružství. Jedna z nejstarších zmínek o Arše Noe pochází z 2500 let starého biblického textu. Tato archa je místem, kde lidstvo uniklo potopě a byla schopna držet všechny druhy organismů po dobu 40 dnů.

Ztracená Archa Noe: 2500 let stará vzpomínka na svět před potopou. - foto 1
Dnes se stále hledá arša Noe tu i tam. Mnoho lidí se domnívá, že její zřícenina ještě existuje. Od roku 1912 se nadšenci a vědci na celém světě snaží nalézt tuto archu. Někteří dokonce vyhlásili, že ji našli, ale nikdy nebyly nalezeny žádné artefakty nebo důkazy její existence.

Některé teorie si myslí, že Arša Noe byla vzata do vesmíru mimozemšťany ve snaze zachránit lidstvo a dopravit jej do lepší budoucnosti. Jiní věří, že arša Noe musela být použita jako materiál na výstavbu pyramid. Jak je vidět, všechny tyto teorie jsou stejně záhadné a zajímavé.

Nezáleží na tom, jestli jsme aršu Noe nikdy nenašli nebo ještě najdeme. Důležité je, že archa Noe umožnila lidskému druhu přežít potopu. Její historický a kulturní vliv po celou tu dobu byl rozhodující. Historie Arši Noe a naděje na její vynález jejího charakteru a její magie.
Ztracená Archa Noe: 2500 let stará vzpomínka na svět před potopou. - foto 2
Ztracená Archa Noe: 2500 let stará vzpomínka na svět před potopou. - foto 3
Publikováno: 10. 1. 2023 15:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články