Aljaška: indiánka byla zmražená v ledu nejméně 3 století

Všichni víme, že Aljaška je obrovským a nádherně nehostiným místem. Možná však nevíte, že jedna z jejích historických postav byla zmražená v ledu po dobu nejméně tří století. Jmenuje se indiánka Betty.

Aljaška: indiánka byla zmražená v ledu nejméně 3 století - foto 1
Představa, že se někdo dokáže zmrazit po tak dlouhou dobu, se může zdát až divně bizardní. Nicméně toto je skutečnost, kterou potvrdily radioaktivní datovací testy a antropologické studie. Je to skutečný a unikátní příběh o tom, co se může stát s jediným člověkem, když je vtažen divokou silou přírody - v tomto případě ledovcem.

Betty byla objevena nedaleko aljašského ledovce v roce 1979. První dotyky s ní si vzal na starost dr. Owen Beattie. Sonda s ranou na její hlavě prokázala, že se asi stala obětí útoku z druhé strany. Dr. Beattie také prováděl eksperimenty, aby odhalil, proč a jak bylo možné, že byla schopná přežít 3 století ve velmi náročných klimatických podmínkách Aljašky.

To, co je tak fascinující na tomto historickém úkazu, je fakt, že se mnozí úžasní nad tím, kolik bodů skutečné zmrazené moudrosti a zkušeností může tento nález do národní historie vtěsnat. Dokud nemluvíme o věcech jako jsou úřední záznamy a dokumentace, tento indiánský kmen s názvem Tsimpshian se měl, až na nedávnou historii, starat sami o sebe věky. Takže se můžeme jen dohadovat, kolik jiných souborů informací, jí podobných, existuje v oblasti Aljaška a jsou jen na dosah stisknutím tlačítka.

Fantastickým a bizarním objevem je skryté a nevyřčené poselství v Bettyině zmrazené moudrosti. Doufáme, že budoucí vydání hlubokých studií nám ponechají zrcadlo do minulosti a lepšího pochopení kultur a postav, které jsou všude kolem nás.
Aljaška: indiánka byla zmražená v ledu nejméně 3 století - foto 2
Aljaška: indiánka byla zmražená v ledu nejméně 3 století - foto 3
Publikováno: 30. 12. 2022 10:55 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články