Astronomická senzace: Nový planetární systém byl objeven v galaxii M42.

Astronomická senzace se stala skutečností. Ve vesmíru se objevil nový planetární systém. Nová soustava byla objevena v galaxii M42 a naši vědci jsou ohromeni. Tato proudá, plynně zbarvená nebula byla po celou dobu našimi hlavními metodami pozorování neviditelná.

Astronomická senzace: Nový planetární systém byl objeven v galaxii M42. - foto 1
Otevření galaxie M42 je astronomickým úkazem, který překonává všechna očekávání. Ukazuje se, že ve vzdálenosti 1,5 milionu světelných let od Země se skrývá tajemství, které bylo nejspíš drženo uzamčenou celá staletí.

Nový systém je součástí Galaktického Bulharského resortu - druhé největší skupiny průsvitných supernov, která existuje v celé galaxii. Tento resort se dlouho domníval, že má jen neveselou budoucnost. Nicméně, to se teď změnilo.

Tajemné zákoutí galaxie M42 bylo objeveno díky složitému průzkumu, který trval několik let. Astronomové a astrofyzikové skupinou provedli velmi náročný pozorovací úkol, aby ho otevřeli. Tento pozorovací proces byl navíc nesmírně náročný, protože astronomové nemohli sledovat tuto galaxii přímo, ale museli využít její zrcadlovou siluetu.

Je to skutečný zázrak, že se tento nový planetární systém ve vesmíru objevil. Tuto soustavu by nejspíš potřebovali léta, než by ji našli astronomové. Jsme šťastni, že toto nové astronomické dílo bylo odhaleno.
Astronomická senzace: Nový planetární systém byl objeven v galaxii M42. - foto 2
Astronomická senzace: Nový planetární systém byl objeven v galaxii M42. - foto 3
Publikováno: 16. 3. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články