Beringův průliv: jediné místo kde lze přemostit Tichý oceán. Není ale důvod.

Beringův průliv má své jedinečné místo v historii a kultuře, ale ještě více je tu zajímavá prehistorická skutečnost: je to jediné místo, kde můžeme přemostit Tichý oceán. A není důvod, proč to nedělat.

Beringův průliv: jediné místo kde lze přemostit Tichý oceán. Není ale důvod. - foto 1
I když se zdá, že přeskočit Tichý oceán v Beringově průlivu by mohlo být pohodlné a pohodlné místo pro cestování, ve skutečnosti to není tak snadné. Průliv je obrovský a plný ledu a vynořujícího se ledovce. To činí cestování velmi nebezpečným a obtížným.

Navíc, existuje několik druhů živočichů, které žijí v tomto oblasti a jsou zranitelné na stres způsobený dopravou. Včely, lední medvědi a hnědí medvědi mají tendenci bránit své území tím, že proti sobě bojují. Některé z těchto zvířat jsou dokonce prodávána jako mazlíčci. To by mohlo být velmi riskantní pro ty, kteří se snaží cestovat přes Beringův průliv.

Z tohoto důvodu se zdá, že průplav je méně atraktivní variantou místa pro cestování než některé alternativy. Existují lepší možnosti, jako je například letecká doprava nebo kompasi pro cestovatele. Tyto cesty jsou mnohem bezpečnější a rychlejší než překonávání obrovského oceánu a mohou být provedeny za méně peněz.

I když je tedy Beringovo průliv jedinečným místem, nemůžeme říct, že je to místo, které by se mělo navštívit. Kromě toho, že by to bylo drahé a nebezpečné, slouží spíše jako symbol odvahy a touhy po dobrodružství, než jako prostředek k dosažení cíle.
Beringův průliv: jediné místo kde lze přemostit Tichý oceán. Není ale důvod. - foto 2
Beringův průliv: jediné místo kde lze přemostit Tichý oceán. Není ale důvod. - foto 3
Publikováno: 4. 4. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články