Bezobratlí, kteří léčí: Jak se plže a žížaly staly úspěšnými léčiteli

Bezobratlí jsou obvykle vnímáni jako škodlivé tvorby, které se nacházejí v půdě nebo ve vodě. Ačkoliv mají rostliny a živočichové odlišné pohledy na tyto stvoření, bezobratlí se nyní stávají nedílnou součástí lékařského úspěchu - což je mimořádné.

Bezobratlí, kteří léčí: Jak se plže a žížaly staly úspěšnými léčiteli - foto 1
Nejbizarrejší bezobratlí z lékařského hlediska byli plži a žížaly, kteří byli neustále připisováni nemocem. Ačkoliv to může být pravda, tito dobraci jsou dnes považováni za „záchranu“ lékařů.

Plži a žížaly se staly léčiteli všude po celém světě. V nejvíce impozantním případě se žížaly používají k léčbě ran a infekcí, kdy se jim nadřazuje více než medicíně. Plži se používají pro svůj protizánětlivý účinek, který pomáhá zmírnit zánět a zlepšit cirkulaci krve.

Ačkoliv léčebné schopnosti bezobratlí mohou být nepopiratelné, je důležité pochopit, že každý jednotlivec se touto formou terapie musí podrobit extrémní opatrnosti. Léčba bezobratlími by měla být prováděna vždy pod přísným dohledem lékařských odborníků. Takový přístup se osvědčil jako úspěšný a přesvědčující lidem ve všech kulturách a náboženstvích po celém světě o tom, že tyto tvory mohou být prospěšné.
Bezobratlí, kteří léčí: Jak se plže a žížaly staly úspěšnými léčiteli - foto 2
Bezobratlí, kteří léčí: Jak se plže a žížaly staly úspěšnými léčiteli - foto 3
Publikováno: 1. 3. 2023 15:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články