Bizarní náhrobky: jeden fluoreskuje ve tmě, další recituje básně

Při pohledu na náhrobky na starých hřbitovech, ještě bez zkušeností se zjevnými úlohami a významy, jsou pro nás obvykle místa, která jsou vzdálená a smutná. Nicméně, užívající si nově objevených bizarních technologií, někteří popeláři to všechno mění a navrací je smutně vzdálené místo do něčeho, co je docela nápadité a stále fascinujícím.

Bizarní náhrobky: jeden fluoreskuje ve tmě, další recituje básně - foto 1
Například, jistý potencionální popelář z Brazílie vymyslel geniální způsob, jak vytvořit některé z bizarních náhrobků. Jeho primární myšlenka byla vytvořitněkteré, které by fluoreskovali ve tmě. Využíváním různých materiálů, pastelami a fluorescenčních barev se mu podařilo dosáhnout asi toho, co navrhoval.

Během tvorby se ovšem dělo více než jen tvůrčí proces. Uvažujíc lidé se popeláři spojili a vymysleli dokonce i náhrobek, který by recitoval básně a verše, které byly vštípeny do počítačových databází. Ač je to jednoduché zařízení, je stále možné slyšet slova jako by byly zesnulého mluvena a to dodává určitou nostalgii na staré hřbitovy.

Tento neobvyklý trend k bizarně tajemným náhrobkům se stále šíří po celém světě. Dobře, pohřební postupy jsou stále stejné, ale creative dovednosti se stále těší něčemu navíc - náhrobky, které jsou nejen smutné, ale i fantastické a na informace bohaté.
Bizarní náhrobky: jeden fluoreskuje ve tmě, další recituje básně - foto 2
Bizarní náhrobky: jeden fluoreskuje ve tmě, další recituje básně - foto 3
Publikováno: 30. 12. 2022 12:30 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články