Eskymácký rekordman: přežije zimu kterou ani jeho sousedi nezvládají

Arntak Jonsson je eskymácký rekordman. Pochází z městečka Nuuk na Grenlandu, kde jsou zimy neúnosné, zvláště pro lidi zvenčí. Ale Arntak si pořád dokazuje, že i eskymácké zimy nejsou pro něj příliš obtížné.

Eskymácký rekordman: přežije zimu kterou ani jeho sousedi nezvládají - foto 1
Tento nervózní a ohebný čtyřiačtyřicetiletý muž začal boj s větrnou smrští ve svých 25 letech. Zjistil, že může impulzivně a odhodlaně bojovat proti hrozným teplotám. Inovativně vymýšlel různé techniky, které by mu pomohly překonat studené sněhové bouře.

Arntakovou největší hrdostí je skutečnost, že se dokáže přezimovat i takové počasí, které je přernat zvládnout i jeho sousedům. Tak například v zimě 2018/19 byl schopen přežít šest týdnů oceňovaných chladných dní bez jakéhokoli lidského kontaktu. Jeho jedinými společníky byly stáda divokých sov a medvědů, kteří obývali okolní hory.

Přestože Arntak dokáže přežít bouřlivé zimy, nikdy to nedělá pro slabost, ale pro nutnost. Jako eskymák musel bojovat, aby přežil, a vytvořil zkušenosti, které dnes používá, aby osvětlil cizincům jako jsme my, co je třeba udělat, abychom přežili extrémní počasí. Koneckonců, Grenland je domovem pro eskymáky - nebo jak oni říkají, Inuit. Jsou od přírody vybaveni schopností přežít v tomto nehostinném prostředí.
Eskymácký rekordman: přežije zimu kterou ani jeho sousedi nezvládají - foto 2
Eskymácký rekordman: přežije zimu kterou ani jeho sousedi nezvládají - foto 3
Publikováno: 31. 3. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články