Exkluzivní nalezení: Kosti velkého dinosaura objevené na poušti Sahara.

Exkluzivní nalezení: Kosti velkého dinosaura objevené na poušti Sahara vyvolalo spoustu otázek. Vědci objevili ohromující kosti třicet metrů dlouhého dinosaura teprve nedávno v nezemitých částech Sahary. Zdá se, že kosti byly ukryty po celé desítky milionů let a dosud je nikdo neobjevil.

Exkluzivní nalezení: Kosti velkého dinosaura objevené na poušti Sahara. - foto 1
Tato senzační nálezy naznačují, že Sahara kdysi bývala místem obývaným různými druhy dinosaurů. Je to velmi zajímavé, protože Sahara jako dnešní poušť je známa jako oblast kde se mohou vyskytovat jen úzce specializované druhy živočichů. Takže objevení kostí stejného dinosaura bylo skutečně velmi překvapivé.

Vedoucí této expedice řekl: „Kosti objevily odhaleným břichem kopce. Bylo to velmi překvapivé. Na tomto místě také byly stopy po několika druzích dalších dinosaurů.“

Nyní jsou kosti umístěny v Muzeu historických nálezů a budou pozorně prozkoumané. Vědci doufají, že tento výzkum může pomoci vynést nové informace o podobě a struktuře života v tajemné době dinosaurů. Tyto informace mohou také pomoci v pochopení změn krajiny a prostředí v Saharu dlouho před příchodem člověka.
Exkluzivní nalezení: Kosti velkého dinosaura objevené na poušti Sahara. - foto 2
Exkluzivní nalezení: Kosti velkého dinosaura objevené na poušti Sahara. - foto 3
Publikováno: 18. 2. 2023 10:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články