Francouzský farmář našel na poli německý válečný kříž z roku 1943. Poblíž se našly i kosti nositele

Minulý týden jednoho starého Francouze dohnalo k šílenství. Už několik měsíců pracoval na zemědělském poli, aby připravil půdu pro nový ročník plodin, které by si následně prodával. Kdyby však věděl, co tam objeví, jistě by se lekl. V jeho půdě totiž zůstaaly kosti a symbol národu, se kterým Francie ne jednou bojovala: válečný kříž - Němců!

Francouzský farmář našel na poli německý válečný kříž z roku 1943. Poblíž se našly i kosti nositele - foto 1
Válečný kříž, nalezený oním statečným farmářem, je datován do roku 1943 a patřil jednomu zde padlému vojákovi. O události se rychle začalo mluvit koly podle místních obyvatel předpokládali, že se toto torické místo dostalo do rukou Německa, když se armáda snažila ovládnout Francii.

V tom okamžiku si všichni byli naprosto jistí, že se ocitli ve stínu nejbolestnější historie Francie. Farmář se v obavách rozhodl vyhledat pomoc a ohledně problematiu začal něco dělat.

Zanedlouho den, pozdvižení mezi lidmi se zklidnilo a farmář pokračoval s prací svého pole. Za několik následujících dní poslal německou vlajku kredemu muzeu na území bývalé vojenské provincie, kde bude mít adekvátní péči a bude oceněno. Konečně kosti vojáka mohly být pohřbeny a oslavit jeho hrdinství tím, že srovnají kosti s jeho rodinou a blízkými.

Toto neobvyklé setkání minulosti s přítomností, stejně jako přemýšlení nad válkou, bylo pro farmáře i obyvatele okolních vojenských projektů nesmírně poučné. Německo válečný kříž a pozůstatky, které byly zanechány na zemědělském poli, osvětlují hrůznou pravdu o století válečných událostí a dalších tragédiích. Připomínky minulosti navždy vtiskují do přítomnosti wartou důležitých lekcí.
Francouzský farmář našel na poli německý válečný kříž z roku 1943. Poblíž se našly i kosti nositele - foto 2
Francouzský farmář našel na poli německý válečný kříž z roku 1943. Poblíž se našly i kosti nositele - foto 3
Publikováno: 5. 4. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články