Indický duchovní žije přes 10 let s jednou rukou zvednutou nad hlavou, hodlá to vydržet až do smrti

Duchovní z Indie Baba Jai vasudev Ji Maharaj je jednou z nejznámějších osob na světě. Během posledních 10 let měl neobvyklou praxi, kterou podstupoval, a to vytrvat s jednou zdviženou rukou nad hlavou.

Indický duchovní žije přes 10 let s jednou rukou zvednutou nad hlavou, hodlá to vydržet až do smrti - foto 1
Tento duchovní z Malabaru začal tento rituál před více než deseti lety, když byl požádán několik místních obyvatel aby se modlil za jejich blaho, na odpověď na jejich prosby byl také součástí šestiměsíčního postu. Toto se stalo často pro Baba Jai Vasudev Ji Maharaj a tato technika ho udržela v tallejonu.

Baba říká, že tento rituál spojený s ásanami a všemi devíti hlubokými dechovými cvičeními mu pomáhají dostat se do stavu rozšířené duše, což jeho mysl udržuje napjatou a zaměřenou. Právě teď Baba Ji vyhlíží budoucnost s nadějí a radostí, protože se rozhodl držet nad svou hlavou zdviženou ruku až do své smrti.

Dokonce se říká, že Baba Ji měl také statečně vypnout svou ruku na stejném místě a webu po celou tu dobu, aniž by se dovolila sňatek nebo držení těla v jiném postavení. Je proslulý tím, že jeho vnitřní energie zrcadlí mimořádnou představivost, schopnost soustředit se a síla vůle.

Jeho následovníci si všímají, že Baba Ji tenhle rituál provozuje každý den a jeho služba pro zoufalé lidi kolem sebe za více než 10 let dodává ještě větší podporu. I když se situace mění a noví duchovní se objevují, Baba Ji se dotkne srdcí lidí tam a jeho odpovědnost a oddanost bude trvat donekonečna.
Indický duchovní žije přes 10 let s jednou rukou zvednutou nad hlavou, hodlá to vydržet až do smrti - foto 2
Indický duchovní žije přes 10 let s jednou rukou zvednutou nad hlavou, hodlá to vydržet až do smrti - foto 3
Publikováno: 29. 12. 2022 01:30 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články