Indie: Důchodkyně navštěvuje základní školu. "Chtěla jsem to ještě stihnout, dřív to nešlo"

Indická důchodkyně Shamin Ben odvážně splnila svůj životní sen ve věku 86 let. V roce 2019 nastoupila do první třídy základní školy ve své vesnici. Byla to jízda pozdě, ale Benová prohlásila, že nikdy není pozdě se učit.

Indie: Důchodkyně navštěvuje základní školu. "Chtěla jsem to ještě stihnout, dřív to nešlo" - foto 1
Zastavením studia v rodině se většinou zabýval jediný syn. Za jeho podporu však Benová neviděla ohromující motivaci. A tak se rozhodla, že se postará o dokončení svého vzdělání sama.

Do školy vstoupil střízlivý Ben v hluboké tradiční sárí a pytel s učebnicemi v ruce. Okamžitě se spřátelila se svými ostatními spolužači, kteří chápali potřebu vzdělání. Zároveň s nimi nacvičovala slova nových jazyků.

Po dokončení první ročníku se Benová zavázala k tomu, že pokračuje v nadcházejících letech. I když si užívá většinu svého času se swou rodinou a přáteli, ještě stále se věnuje svým studiím. Je obdivuhodné vidět ji v čele poslední třídy v prvním ročníku - u walčení s dalším vzděláním.

Tento příběh inspiroval mnoho dalších starších lidí, kteří byli v důchodu. Je ohromující vidět, že naše představy o zastavení vzdělaní se mohou stát skutečností kvůli lidem jako Shamin Bent.
Indie: Důchodkyně navštěvuje základní školu. "Chtěla jsem to ještě stihnout, dřív to nešlo" - foto 2
Indie: Důchodkyně navštěvuje základní školu. "Chtěla jsem to ještě stihnout, dřív to nešlo" - foto 3
Publikováno: 23. 3. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články