Jak se ocelový skelet ptáka starý 66 milionů let ukryl v kanadském permokarbonu.

Vášnivý badatel v geologii, který objevil ocelový skelet ptáka starý 66 milionů let, odhalil skvělou historku o tom, jak se tato nečekaná náhoda skryla v kanadském permokarbonu. Začalo to před mnoha lety, kdy se tento vědec zaposlouchal do zvuků chodníků a ucítil hlubokou duchovní sílu země, která mu říkala, ať vykope ještě hlouběji.

Jak se ocelový skelet ptáka starý 66 milionů let ukryl v kanadském permokarbonu. - foto 1
Nakonec našel situaci, která byla osudovou shodou okolností - po obvodě oblasti se utvořilo kamenité rozhraní, kde se shltala vrstva vyvráceného křídla a kosterního skeletu. Tento skelet se dokonale skryl do permokarbonu až do doby, kdy byl vyhledán.

Když vědec převedl ocelový skelet ze země, nevěřili hlavní badatelé tomu, co spatřili. Byl to pozoruhodný vzhled, načervenalý významným věkem. Na skeleetu byly viditelné trubky ptáka, kosti a struktura lopatek, které umožňovaly stavbu větrných mlýnků, díky kterým se tento pták vznášel ve vzduchu.

Až do dneška ještě nejsme schopni pochopit, jak se tento pták skryl před 66 miliony let v kanadském permokarbonu. Je velmi fascinující si představovat, co se všechno mohlo stát, aby se dosáhlo tak neuvěřitelného objevu. Můžeme jen doufat, že jsou tam ještě další podobné objevy čekající až na objevení.
Jak se ocelový skelet ptáka starý 66 milionů let ukryl v kanadském permokarbonu. - foto 2
Jak se ocelový skelet ptáka starý 66 milionů let ukryl v kanadském permokarbonu. - foto 3
Publikováno: 14. 3. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články