Jaká je skutečnost? Příběh muže, který tvrdí, že je Přemysl Otakar II.

V pohádkách se často objevuje Přemysl Otakar II., český král, který se narodil v roce 1233. Pokud však někdo z naší téměř dvoutisícileté historie opravdu žije až do dneška?

Jaká je skutečnost? Příběh muže, který tvrdí, že je Přemysl Otakar II. - foto 1
To je otázka, kterou si kladou mnozí lidé v souvislosti s příběhem muže, který tvrdí, že je Přemysl Otakar II. Tento muž, jenž se jmenuje Karel Petřík, údajně prošel skrze časovou bránu a překonal čas.

Jeho příběh byl prezentován v televizním programu o pověrách, kde se ihned vyvolal velký zájem a dokonce i polehčující zastánci. Petřík tvrdí, že byl nedobrovolně odtržen od své rodiny v roce 1278 a že našel bránu, která ho posunula do 21. století.

Dnes má Petřík 48 let, mluví jazyky, které nebyly zavedeny, a tvrdí, že existuje něco jako „časový prostor“, kde se mohou osoby přenést do minulosti i budoucnosti. To jsou samozřejmě samé teorie bez důkazů, které lze snadno označit za pověry nebo hru pro malé děti.

Tento příběh ožívá mezi fanoušky fandoms a dosud pokračuje v tom, že obyčejný muž, navzdory všem názorům, se snaží ukázat, že je Přemysl Otakar II
Jaká je skutečnost? Příběh muže, který tvrdí, že je Přemysl Otakar II. - foto 2
Jaká je skutečnost? Příběh muže, který tvrdí, že je Přemysl Otakar II. - foto 3
Publikováno: 9. 3. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články