Konečná zastávka pro hackera? CIA nastražila pasti které odkryjí Hackerova totožnost

Když se řekne hacker, většina lidí si představí anonymního hackeřího „piráta“, skvělého a zběsilého v oboru informační technologie. Ale nově jinisko úřady na to jdou se zvláštním způsobem - Co kdyby koncem cesty pro hacker bez tváře byla skutečná past? Obavy o novou generaci hackerské kreativity mohou být nyní velmi opodstatněné - CIA tu nastražila ukrytou past, která by mohla odhalit identity těchto digitálních hackervů.

Konečná zastávka pro hackera? CIA nastražila pasti které odkryjí Hackerova totožnost - foto 1
Stejně jako ve filmech, tato past se skládá ze směsici virtuellních stránek a serverů, které se mohou tvářit jako atraktivní útokové cíle, když mají správnou práci. Jde ale o to, že, když někdo spadne, to není stejná výhra jako v hernících - je mu nabídnuta alternativa „vyhrát“ nebo být odhalena identita až do posledního byte.

K tomu, aby byly tyto pasti co nejefektivnější, CIA nasadila své vlastní specialisty v oboru IT, aby shromažďovali a zpracovali databáze a vytvářeli naprosto realistické cíle. Důkladně umíštěné webové stránky a sítě jsou účelné k prosazení tohoto hrozícího scénáře - i když někdo vyhraje, následující bitová past může snadno vysledovat stoppera.

CIA je dostatečně chytrá na to, aby si uvědomila, že se nikdy nebudou dostat ke všem hackerům pomocí těchto napojených pastí. Fakt, že jsou tito virtuální piráti natolik vynalézaví a promyšlení, je to, co dělí je od běžných kybernetických nepřátel. Hackerská komunita se stále rozrůstá, a bez pochyby budou věci dost úspěšné. Ale pro ty, kteří již narušili trestní zákon - může to být konečná zastávka.
Konečná zastávka pro hackera? CIA nastražila pasti které odkryjí Hackerova totožnost - foto 2
Konečná zastávka pro hackera? CIA nastražila pasti které odkryjí Hackerova totožnost - foto 3
Publikováno: 2. 4. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články