Křehká oběť: Fosílie Homo sapiens objeveny v nepřístupné jeskyni.

Právě našli vědci neuvěřitelnou oběť - několik fosilií Homo sapiens skrytých v tajuplné jeskyni. Věk fosilií byl určen na 13 milionů let. Je to fascinující objev, protože to jejich nadřazený druh, Homo sapiens, byl prvním, kdo se objevil před jenom zhruba 200.000 lety.

Křehká oběť: Fosílie Homo sapiens objeveny v nepřístupné jeskyni. - foto 1
Vzhledem k tomu, že jeskyně je nepřístupná a nemělo by se tam vstoupit, vědci se obávali, že nebudou schopni odhalit klíčové informace o předkovi Homo sapiens, tohoto nového druhu lidského objevu. Vědci ale mohou snížit riziko poškození fosilií, aby mohli studovat jejich strukturu a vztah k dalším druhům, místo toho, aby riskovali jejich zveřejnění.

Po prvním nárzsku, kdy byly fosilie objeveny, proběhly prohlídky, aby se zjistila jejich nezveřejněná identita. Pruhované vzorce fosilií naznačily, že jsou to velmi staré. Energický analytický postup vědců poskytl data ohledně geologických charakteristik fosilií.

Vědci doufají, že budou schopni odhalit tajemství skryté v této nepřístupné jeskyni. Pokud fosilie patří opravdu k Homo sapiens, může to být revoluční objev, který by mohl změnit náš pohled na naši historii. Očekává se tedy, že víceméně suchým způsobem budou vědci odkrývat tajemství fosilií a odpovědi, jaký druh Homo sapiens byl prvním evolučním odpadním produktem.
Křehká oběť: Fosílie Homo sapiens objeveny v nepřístupné jeskyni. - foto 2
Křehká oběť: Fosílie Homo sapiens objeveny v nepřístupné jeskyni. - foto 3
Publikováno: 28. 3. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články