Lovci objevili tajemnou sochu na dně bahna v Hondurasu.

Lovci v Hondurasu objevili tajemnou sochu v bahně na dně, což přitahuje pozornost veřejnosti. Lidé, kteří se vypravili k místu objevu, se zděšením zjistili, že je to socha sfinxu, neboli lidská hlava s tělem lva. Nejdříve se domnívali, že by socha mohla být vyrobená lidmi, ale po promluvení s odborníky se dozvěděli, že socha může mít stovky let. Ihned po objevu se všichni ptali: "Co to je? Kdo ji vyrobil a proč?". Experti na starověkou historii říkají, že socha byla možná někomu uctívána. To by vysvětlovalo, proč byl nalezen v blízkosti zřícenin starodávných staveb. Zatím neexistuje rozumné vysvětlení původu ani účelu sochy, takže experti se snaží přijít na to, co socha je a co reprezentuje.

Lovci objevili tajemnou sochu na dně bahna v Hondurasu. - foto 1
Prozatím to však vypadá, že socha pochází ze starého období honduraské civilizace. Způsoby dopravy, jaké lovci našli kolem sochy, potvrzují to. Kromě toho je velmi pravděpodobné, že byla socha součástí náboženských obětí či rituálů tohoto období.

Ačkoli dosud neznáme celý příběh sochy, nedá se popřít, že už zase objevili něco neočekávaného a zajímavého. Vášeň lidí k pátrání po tomto druhu objevů roste, a tak se očekává, že se na téma honduraské sochy bude v příštích měsících dost psát. Tato podivná socha má ohromující příběh a skrývá tajemství, které jsou čekající na objevení.
Lovci objevili tajemnou sochu na dně bahna v Hondurasu. - foto 2
Lovci objevili tajemnou sochu na dně bahna v Hondurasu. - foto 3
Publikováno: 5. 4. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články