Meditační revoluce: Nejnovější terapie pro duševní pohodu.

Meditace je jedna z nejznámějších terapií používaných pro úlevu od stresu a je stará tisíce let. Nyní stále více lidí využívá meditaci k dosahování pohody v duši. Meditační revoluce se točí kolem nových metod, které rozvíjejí běžné techniky, a pomáhají nám rychleji dosahovat pohody a míru.

Meditační revoluce: Nejnovější terapie pro duševní pohodu. - foto 1
Jsou například i formy, jako je somatická meditace. To je forma respirace, která je provedena s cílem provádět meditaci tělesnou úrovní. Přibližně 10 minut velmi dlouhých dechů pomáhá uvolnit napětí, které se usazuje ve svalech, a to pomáhá znovu získat přirozenou rovnováhu.

Jinou metodou je kombinací dechu a pohybu. Fyzické aktivity, jako je jóga, jsou součástí meditace. Kombinace dechu a pohybu pomáhají vyvolávat pocity klidu a pohody. Jedna z nejlepších věcí ohledně této metody je, že to nemusí vždy být klidné cvičení - možná rychlejší, intenzivnější cvičení pomáhá rychle vyvolat pocit uvolnění a klidu.

Poslední věcí, na kterou bychom chtěli zmínit, je mentální meditace. To je jeden z nejstarších druhů meditace, které se používá ke koncentraci a k prohlubování učení. Jeho hlavním cílem je soustředit se v mysli a hledat její uklidnění. Mentální meditace je klíčovou terapií k dosahování pohody a uklidnění mysli.

Technikou meditace jsme jen začali. Tato zábavně bizardní metoda může být skvělou volbou pro ty, kteří se snaží dosáhnout duševní pohody
Meditační revoluce: Nejnovější terapie pro duševní pohodu. - foto 2
Meditační revoluce: Nejnovější terapie pro duševní pohodu. - foto 3
Publikováno: 10. 3. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články