Mnich v klášteře se identifikuje jako žena!

Klášter v Jižních Čechách byl odjakživa místem klidu, pohody a modlitby. Setkávat se tu s něčím neobvyklým byla tedy velmi vzácná událost. Přesně tohle se však stalo před dvěma měsíci, když se mnich, který žil v klášteře již několik let, nečekaně přihlásil k tomu, že se identifikuje jako žena.

Mnich v klášteře se identifikuje jako žena! - foto 1
Všichni, kdo se tu zeovmu setkání zúčastnili, byli velmi překvapení, neboť jim nebylo úplně jasné, co se tu vlastně děje. Mnich své prohlášení okomentoval tím, že se jeho genderová identita za poslední léta výrazně změnila.

Jeho oznámení má na ostatní mnichy, ale i na veřejnost, obrovský vliv. Mnoho lidí se začalo zabývat tím, nakolik je možné být ve svém genderu autentický, a otázkou, zda je možné se v takové situaci modlit. Klášter byl vzhledem k této události středem nejen duchovního posvátného života, ale i veřejného dialogu.

Klášterní mniši se rozhodli tuto situaci respektovat a poskytnout mnichu všestrannou podporu. To je tedy případ, kdy se dokonce i historická instituce dokáže přizpůsobit současným trendům a podělit se svými zkušenostmi a názory. Inspirace mnichova příběhu se tak může rozšířit do celé společnosti.
Mnich v klášteře se identifikuje jako žena! - foto 2
Mnich v klášteře se identifikuje jako žena! - foto 3
Publikováno: 27. 4. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články