Mnohomužství (polyandrie) je v Nepálu a Tibetu normální. Bratři se tam běžně dělí o jednu manželku.

Mnohomužství (polyandrie) je v Nepálu a Tibetu normální. Když se člověk podívá do historie těchto zemí, zjistí že bylo běžné, aby bratři sdíleli jednu manželku společně. Tato praxe začala jako způsob, jak pomoci pozůstalým bratrům, kteří zestárli, nebo jim mohla financovat jejich úroky. Také se to považovalo za způsob řešení manželských sporů a omezením rozvojových investic.

Mnohomužství (polyandrie) je v Nepálu a Tibetu normální. Bratři se tam běžně dělí o jednu manželku. - foto 1
Existují různé důvody, proč se mnohomužství ve většině oblastí Nepálu a Tibetu stalo normou. Jedním z hlavních důvodů je úspora nákladů na svatbu. Bydlení, jídlo a další položky jsou ve velké míře hrazeny jednou rodinou. Ve chvíli, kdy se bratři dělí o jednu manželku, mají sníženy náklady a hypotéky. Soldní zisky také zvyšují šance na úspěch v manželství a udržuje seed-kopec v datování.

Odstranění genderové nerovnosti je dalším důvodem pro mnohomužství. V těchto oblastech muži mají přirozenou autoritu, což může vést k tisku a neférovým vztahům mezi pohlavími. Mnohomužství je však rovnocenným vztahem mezi všemi lidmi bez ohledu na pohlaví.

Zkušenost s mnohomužstvím může mít pozitivní i negativní následky. Obecně lze říci, že pro rodinu to může být prospěšné, pokud má ochranné mechanismy, jako je morálka a právo sourozenců. Nicméně, může to také vést k pohlavnímu napadení, ponižování a dokonce i rozdělení rodiny. Proto je nejlepší pročíst si podrobněji a posoudit přínosy a úskalí vícečetného manželství.
Mnohomužství (polyandrie) je v Nepálu a Tibetu normální. Bratři se tam běžně dělí o jednu manželku. - foto 2
Mnohomužství (polyandrie) je v Nepálu a Tibetu normální. Bratři se tam běžně dělí o jednu manželku. - foto 3
Publikováno: 24. 3. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články